ULAŞIM

OTOMOBİL İLE ULAŞIM

Türkiye 'de araç plakalarının ilk iki rakamı şehir kodlarını belirtmektedir. Antalya şehir kodu 07 'dir. Kendi aracınızla Türkiye 'ye girişte ruhsat, sürücü ehliyeti ve sigorta belgeleri talep edilir. Görevliler tarafından size verilen izin belgesini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Araçlarda ilk yardım çantası, yangın söndürme cihazı ve uyarı kitleri bulundurmak zorunludur. Avrupa 'dan seyahat edenler için sigorta firması tarafından verilen "Green Card", bulundurulması zorunlu belgelerdendir.

ŞEHİRLERARASI VE ULUSLARARASI ULAŞIM

Karayolu Antalya Türkiye'nin her yöresi ile karayolu bağlantısına sahiptir. İstanbul ve Ankara gibi büyük merkezlerden karayoluyla bölgeye geliş için en uygun yol, Afyon - Burdur - Antalya yoludur.Otogar Tel: (+90-242) 331 12 50Demiryolu Antalya'da tren istasyonu yoktur. En yakın tren istasyonu Burdur'dadır.Havayolu Antalya Havalimanı hizmet vermektedir.DHMİ Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali Tel : +90- (242) 330 30 30

Bayındır Antalya Dış Hatlar Terminali Tel: +90- (242) 330 36 00Denizyolu Antalya Limanı Türkiye'nin önemli deniz kapısıdır.Liman Başkanlığı Tel :(+90-242) 259 12 12

 

ŞEHİRİÇİ ULAŞIM

OTOBÜS-MİNİBÜS
Antalya şehir içi ulaşımında otobüs ve minibüslerden yararlanılabilir. Şehir içindeki tüm noktalara ulaşım mümkündür. Otobüs ve minibüslerin ön camlarında güzergâhlar yazılıdır.

MİDİBÜS
Şehir merkezi dışındaki noktalara midibüsler ile ulaşmak mümkündür. Kemer, Finike, Kaş, Side, Belek, Alanya tarafına giden midibüsler otogardan kalkar. Kemer, Kaş midibüslerine Falez Hotelin karşısında bulunan Batı Antalya durağından binmek mümkündür.

 

TAKSİ
Taksilere, taksi duraklarından ve yoldan binmek mümkündür. 06:00-24:00 arası gündüz tarifesi geçerlidir. 24:00-06:00 arası gece tarifesi geçerli olup gece tarifesi gündüz tarifesinden yüzde 50 fazladır.

TRAMVAY
Işıklar Caddesi ve Konyaaltı Caddesi arasında 07:00-22:00 saatleri arası çalışır.

FAYTON
Şehir içinde keyifli bir gezi yapmak için Kalekapısında bulunan fayton durağından fayton kiralamak mümkündür.

 

Arkadaşıma İLet

Bu sayfayı bir arkadaşınıza göndermek isterseniz, lütfen aşağıdaki formu doldurun ve GÖNDER butonunu tıklayın.